Nema čega se pojedine lokalne samouprave neće domisliti u opravdanjima i izlikama kako bi stale na kraj javnom propitivanju njihovih odluka i općenito rada. Pogledajmo dakle čega su se domislili u Općini Pakoštane, odakle su nam poslali zanimljiv odgovor na naše pitanje o tome kakav je njihov stav prema činjenici da u Pakoštanama, Dragama i Vrani i dalje postoje ulice Mile Budaka, ustaškog ideologa, ministra bogoštovlja i nastave u prvoj vladi NDH, naposljetku osuđenog ratnog zločinca, te kane li se pozabaviti tim javnim problemom.
Premda smo poslali samo službeni upit za spomenuto očitovanje, pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Općina Pakoštane Marijana Došen izvijestila nas je prvo da Općina Pakoštane "osim našeg nije dosad zaprimila bilo čiji prijedlog za promjenu naziva tih ulica" i da "u tijeku nema prijedloga nacrta odluka o promjeni naziva ulica ili trgova na području te općine".
"Zbog promjene naziva ulica i trgova nastaje obveza promjene osobnih isprava građana, a što zahtjeva odlazak iz sela u grad (posebno to nije prihvatljivo za građane starije životne dobi). Znamo koje su epidemiološke preporuke, posebno za građane starije životne dobi: 'ostani doma', 'budimo odgovorni' i druge. Promjena naziva ulica i trgova 'povlači' i troškove: izrade naziva ulica, označavanja kućnih brojeva iznad koji je i naziv ulice, troškove promjene osobnih isprava itd., a prihodi padaju zbog Covida-19", odgovor je koji smo primili iz Općine Pakoštane u vezi našeg "prijedloga", a zapravo novinarskog pitanja.
Tragično se zapravo vaditi na aktualnu zdravstvenu krizu kako bi se i dalje javno pronosilo ime pisca "Ognjišta", ali i potpisnika rasnih zakona na temelju kojih su ubijene na hiljade Srba, Roma, Židova i ustaškom režimu nepoćudnih Hrvata. Ulice u gradovima i općinama koje u Hrvatskoj nose imena ustaških dužnosnika javna su sramota ove zemlje, a one nazvane Budakovim imenom još uvijek postoje u Lovincu, Pleternici, Slavonskom Brodu, Vinkovcima, Jasenicama, naselju Ruščici u slavonskoj općini Klakar i na Pagu.