Prvog septembarskog vikenda, u baranjskom selu Bilju nadomak Osijeka, održani su 15. Međunarodni etnosusreti, a u sklopu njih i sajam ‘Zelena Panonija’, koji je dio projekta ‘Panonia Organika’ iz programa prekogranične suradnje Hrvatska-Srbija. Nositelji projekta su Općina Bilje i Zelena mreža Vojvodine. Objedinjavanjem tih dviju manifestacija teži se zajedničkom cilju – atraktivnoj i efikasnoj promociji tradicijskih zanata, ruralnog turizma, ekološke proizvodnje i afirmiranju kulturne baštine Osječko-baranjske županije u Hrvatskoj i Zapadnobačkog okruga u Srbiji.
Jutarnji pljusak pokolebao je neke izlagače, no kako se bližio službeni početak manifestacije, kišni oblaci preselili su se dalje. Na izložbenim štandovima mogle su se pronaći razne rukotvorine, autohtoni proizvodi te domaća hrana i pića, koje je izložilo preko 70 izlagača s područja Slavonije i Baranje, ali i iz Vojvodine. Ove godine na Etnosusretima održana je i prva biljska grahijada, na kojoj je učestvovalo četrdesetak ekipa. Najbolji grah skuhao je Slavko Vileta iz Kopačeva, dok je druga bila ekipa koju su činili Vladimir Tac iz Darde i Veljko Frank iz Belog Manastira. Općina Bilje počastila je sve sudionika grahom, koji je skuhan u povećem kazanu.
U večernjem dijelu programa Etnosusrete je službeno otvorio dožupan osječko-baranjski Željko Kraljičak, a kulturni programa počeo je nastupom dječje skupine Folklornog ansambla (FA) Bilje. Prvi dan završen je koncertom Tamburaškog sastava ‘Hrvatski sokoli’ i disko programom. Drugog dan odigrana je nogometna utakmica Stari vs. Mladi, na kojoj su nekadašnji igrači HNK-a Bilje odmjerili svoje znanje i vještinu s mladim igračima te tom prilikom pokazali da još uvijek nisu za otpis. Unatoč početnom vodstvu, krajnji rezultat utakmice ipak je bio 2 : 3 u korist Mladih.
Nedjeljni kulturni program nastavljen je nastupom kulturno-umjetničkih društava: HMKD-a Narodno ruvo (Osijek), koje njeguje makedonske plesove i običaje, plesne skupine ‘Gospođice’ (DMZH, Batina), koja izvodi mađarske plesove, KUD-a ‘Podravka’ (Starogradački Marof), ‘Šokačke grane – Osijek’, domaći KUD-ova iz Bilja, Luga i Vardarca te KUD-a ‘Ivan Kapistan Adamović’ (Čepin), koji je koreografijom ‘Bunjevački plesovi’ na publiku ostavio najveći utisak. Nakon folklornog nastupa, umjesto najavljenog ‘Prljavog kazališta’, nastupio je ‘Canasta band’, koji je raznovrsnim repertoarom dobro zabavio publiku.
Za vrijeme Etnosusreta održano je i 6. međunarodno i 8. regionalno ocjenjivanje meda (104 uzorka iz RH i 22 iz inostranstva; dodijeljeno je 29 zlatnih, 30 srebrnih i 41 brončana medalja).