Ove godine Dani Općine Jagodnjak trajali su od 13. maja do 3. juna. Sve je započelo takmičenjem vatrogasaca u jagodnjačkom Vatrogasnom domu, nastavljeno je svečanom sjednicom Općinskog vijeća i koncertom malih folkloraša u Domu kulture pa Kulinijadom na Spasovdan (25. maja) i koncertom u dvorištu Osnovne škole te fišijadom na izletištu Gmajna. Završilo je takmičenjem u spravljanju cigan-pečenja u Bolmanu, na izletištu "Parisko jezero", u dijelu sela koje se od pamtivijeka zove – Pariz.
Na 22. Kulinijadu pristiglo je oko 110 uzoraka kulina, dodijeljeno je više zlatnih medalja, a pobjednici su postali OPG Barić i vrlo uspješni početnik, dječak Matija Povoljnjak, oba s 93 od 100 mogućih bodova.
Program Kulinijade pratili su takmičari, proizvođači i ljubitelji kulina, mještani Jagodnjaka i susjednih naselja te drugi gosti. Dobrodošlicu im je poželjela općinska načelnica Danijela Mlinarević, kao i zamjenici župana Osječko-baranjske županije Josip Miletić i Radomir Čvarković, koji su i učestvovali u dodjeli nagrada najboljim proizvođačima.
Zamjenik župana Miletić preporučio je da na Kulinijadi treba sudjelovati kako bi se tradicija nastavila jer je u Slavoniji i Baranji kulin / kulen zaštićeni proizvod. Također je istakao brojne stvari koje Osječko-baranjska županija radi u partnerstvu s Općinom Jagodnjak. Na taj će se način u narednom razdoblju dodatno poboljšavati kvalitet života u toj, kao i svim drugim općinama.
Prva Kulinijada u Jagodnjaku organizirana je 13. juna 2002. godine. Jedan od njezinih inicijatora Ljubomir Kolarević kaže da se pravljenje kulina u njegovoj porodici prenosi s koljena na koljeno. Time su se bavili njegov djed, otac, a sada i sinovi. Aktivnije kulin proizvodi od 1997. godine i to od svinja iz domaćeg uzgoja. Inicijativa za organizovanje Kulinijade potekla je iz nekadašnje jagodnjačke poljoprivredne zadruge "Naše selo". U početku je Kulinijada bila više revijalnog karaktera, a kasnije je privukla brojne takmičare iz šireg okruženja i Jagodnjaku donijela neslužbeno ime "selo kulina".
Zlatnu medalju dobio je i Slobodan Stanković iz Belog Manastira, koji smatra da je ove godine kulin nešto slabijeg kvaliteta u odnosu na prošlu jer su u toku proizvodnje temperature bile ekstremno visoke, što nisu prirodni uslovi. Za dobar kulin potrebno je kvalitetno meso od svinje stare godinu dana i težine od 160 do 170 kilograma. Bitan je i pogon te vremenski uslovi oko deset stepeni, kao i ista temperatura tokom dimljenja i zrenja.