Blagdan Svetog Martina obilježava se kao Dan Grada Belog Manastira jer je taj svetac zaštitnik belomanastirske katoličke crkve. No Dan Grada se i ove godine nije obilježavao samo toga dana, nego tri tjedna, od 26. oktobra do 16. novembra. U obilježavanje su se uključile brojne udruge i druge gradske organizacije.
Udarni dan bila je maglovita i hladna druga subota u novembru, koja je bila ispunjena aktivnostima od jutra do večeri. Na glavnom belomanastirskom Trgu slobode organiziran je Sajam domaćih proizvoda uz grah za sve građane.
U isto vrijeme u Baranjskoj srpskoj kući, Folklorni ansambl "Čuvari tradicije baranjskih Srba" organizirao je izložbu tradicijskih jela. Neki posjetioci sajma na gradskom trgu odustajali od graha – koji su u ogromnom kotlu kuhali članovi Mađarske kulturne udruge "Pelmonoštor" – odlazili su u Srpsku kuću jer je tamo na meniju bilo mnogo veći izbor jela i još više kolača.
Na toj izložbi i konzumaciji bili su i gradonačelnik Tomislav Rob, njegov zamjenik Goran Hes te predsjednik Gradskog vijeća Igor Pavelić, što potvrđuje njihovu dobru suradnju sa Svetlanom Žarković, predsjednicom Folklornog ansambla i gradonačelnikovom zamjenicom iz srpske kvote.
U pripremi tradicijskih jela učestvovale su srpske organizacije iz Belom Manastira, Bolmana, Darde, Popovca, Slatine, Viljeva i Virovitice, ali i Mesna organizacija Saveza Srba u Rumuniji iz mjesta Srpski Semarton kod Temišvara, koju su predstavljale članice Kola srpskih sestara "Kruna" iz tog mjesta. Na izložbi su također učestvovali Vijeće romske nacionalne manjine u Gradu Belom Manastiru i mađarska udruga "Pelmonoštor".
Uveče je u velikoj dvorani Centra za kulturu održan folklorni koncert "U jesen si Baranjo lipa", na kome je sudjelovao Ansambl narodnih igara "Prosvjeta" iz Vukovara. Bogat program nastavljen je i u nedjelju i na sam Dan Grada, u ponedjeljak, te u danima koji su slijedili.