U Baranjskoj srpskoj kući u Belom Manastiru, otvorena je izložba slika pod nazivom "Moja ćirilica" i održana promocija knjige "Slikovni bukvar pravoslavlja" autorke Olgice Stefanović. Organizatori izložbe su ZVO iz Vukovara, Srpski dom iz Vukovara, SKD Prosvjeta pododbor Beli Manastir i VSNM Osječko-baranjske županije.
Olgica Stefanović je grafički dizajner, slikar i ikonopisac, član Udruženja likovnih umetnika Srbije i Vojvodine i Ekslibris društva Vojvodine. Živi i stvara u Novom Sadu. Sebe je pronašla obilazeći srpske srednjevekovne manastire u kojima je pronalazila nepregledna polja inspiracije. Njen autorski projekat autentičan je zapis o srednjovekovnoj srpskoj umjetnosti, zapis koji čuva od zaborava i pokazuje svu lepotu ćiriličnih slova.
Izložba predstavlja umetničku faktografsku činjenicu kojom je autorka izrazila lepotu ćiriličnih slova. Bukvar koji je sačinila umetnica Olgica Stefanović prvenstveno je likovno delo, i sve u njemu podređeno je poetici slike. Svojim ilustracijama obogatila je mnogobrojne knjige i časopise među kojima je i srpsko-englesko izdanje knjige "Znameniti Srbi" sa 106 ćiriličnih inicijalnih slova i 60 ilustracija. Umetnica se svrstala u red onih koji na najbolji način predstavljaju srpsku kulturu u Srbiji i u svetu. Olgica Stefanović do sada je imala preko 50 izložbi u Srbiji, Rusiji, Sloveniji, Kanadi i Republici Srpskoj, a sa svojim radovima iz oblasti grafike, ilustracije i ikonopisa predstavljala je Srbiju na mnogobrojnim međunarodnim izložbama u inostranstvu (Finskoj, Belgiji, Francuskoj, Grčkoj, Mađarskoj, Poljskoj, Kini, Meksiku, Argentini, Kanadi, SAD-u).
Govoreći o knjizi "Slikovni bukvar pravoslavlja" Olgica Stefanović osvrnula se i na knjigu u kojoj je, skupa sa Dušanom Saletićem, pisala o znamenitom slikaru i grafičaru Milenka D. Đurića kojeg je Srbija zaboravila, a Hrvatska prisvojila što je zapisano i u Hrvatskoj enciklopediji. Uoči izložbe i promocije knjige Olgica Stefanović je organizatorima uručila grafiku na kojoj piše "ljubav" jer je, kako je istakla, "vera, ljubav i nada ono što nas održava". Otvaranju izložbe i promociji knjige, između ostalih, prisustvovali su mladi polaznici i predavači Programa plus SNV-a, a kulturno-umetnički program obogatio je polaznik spomenutog programa Marko Prekodravac. Program je organizovan uz pomoć Saveta za nacionalne manjine te Ureda za ljudska prava i prava nacionalnih manjina. Izložba "Moja ćirilica" otvorena je do 10. oktobra, a ulaz je slobodan.