Govoru mržnje i antisemitizmu nema mjesta u kulturi i našem društvu, rekla je ministrica Nina Obuljen Koržinek, negodujući zbog crvene boje na ulaznim vratima Klovićevih dvora i na platou Gradec. Grafite "Klovićevi dvori, od okupacije do genocida" i "Sloboda Palestini", kao odgovor na tamošnju izložbu "Od boemstva do vječnosti" izraelskog poduzetnika Amira Grossa Kabirija i Klovićevih dvora, ostavila je skupina potpisana kao Radnice u kulturi. Poručile su da "osuđuju davanje javnog kulturnog prostora izraelskom aparthejdu" i da "odbijaju stajati uz hrvatske institucije koje su suučesnice u genocidu nad narodom Palestine".
Dok je s jedne strane reagirala na ovaj "vandalizam" i navodne poruke mržnje, s druge strane ministrica Obuljen Koržinek, kao ni bilo tko drugi iz Vlade, nije osudila razvijanje zastave HOS-a za saborskom govornicom.
Vodstvo Klovićevih dvora, prikazujući širinu svoje ustanove, otvorenost i prevazilaženje "društveno-političkog konteksta", pohvalilo se pak da je u svojim izložbenim programima u zadnjih 40 godina podastiralo kulturno-umjetničku povijest svih zemalja: od otomanske umjetnosti do Katarine Velike, carice svih Rusa. Naravno, spomenuli su i izložbu o srednjovjekovnoj umjetnosti Srba.
U trenutku sravnjivanja Gaze i masovnog ubijanja Palestinaca, hrvatska javnost ima priliku diviti se privatnoj kolekciji MTA Fondacije u vlasništvu biznismena Grossa Kabirija. Vlasnik skupocjenih umjetnina na društvenim mrežama podržava trenutnu politiku svoje države, a u medijima izjavljuje da Izrael vodi "pravedan rat protiv monstruozne islamističke terorističke organizacije". Tako je malo boje na vratima nacionalne muzejske ustanove izazvalo veći skandal od 35.000 ubijenih civila.