Na Međunarodni dan ljudskih prava, na poziv Veća srpske nacionalne manjine Požeško-slavonske županije, konzul Republike Srbije u Vukovaru Vladimir Marjanović, 10. decembra, kod spomen krsta kod sela Jeminovac, prisustvovao je molitvenom obeležavanju 33. godišnjice stradanja Srba iz Čečevca, Čečevačkog Vučjaka, Jeminovca, Ruševca i Šnjegovića.
Molitvenom skupu prisustvovali su i vence položili i zamenik župana Požeško-slavonske županije Nikola Ivanović, sekretar udruženja „Protiv zaborava“ i potpredsednik SABA Lazo Đokić, predstavnici srpskih udruženja i organizacija iz Virovitičko-podravske, Osječko-baranjske, Zagrebačke i Požeško-slavonske županije. Pomen je služio paroh požeški Nikola Petrović.
S portala konzulata podsjećaju da su pripadnici Hrvatske vojske, prema naređenju kriznog štaba iz Slavonske Požege, 29. oktobra 1991. godine, sproveli prisilnu evakuaciju ljudi iz 26 sela naseljenih Srbima u Požeškoj kotlini, u kojima je živelo 2.120 ljudi. Većina je otišla u BiH, a pojedini starci su ostali u svojim kućama da bi dana 10. decembra 1991. godine hrvatske jedinice iz pravca Nove Gradiške i Slavonske Požege napale su ova mesta, zapalile kuće i izvršile masakr u kome su ubijena 42 civila (24 žena i 16 staraca od kojih je jedan zapaljen u svom krevetu).
Iako je krivična prijava podneta 2010. godine, do danas postupak za ratni zločin nije pokrenut. Većina ubijenih se i dalje vode kao nestali. 2000. godine pronađeno je 13 tela, koja većinom nisu identifikovana.