Dok timovi političkih analitičara i matematičkih stručnjaka s fakulteta u Grudama još uvijek istražuju statistički fenomen na osnovu kojeg je neobična stranka HSP AS ušla u Sabor, zastupnik Pero Ćorić trpi napade ljubomornih gubitnika i njima odanih novinarskih poltrona. Upravo dok je branio akademski dignitet dugotrajnog kandidata HDZ-a za ministra branitelja Milijana Brkića, i sam se Ćorić našao na meti napisa o tome da se – shodno navodno rutinskoj praksi domoljubnih političara – lažno u javnosti predstavljao kao vlasnik diplome. ‘Čim istaknemo nekog kvalitetnog kandidata, već se drugi dan govori o njegovoj diplomi. Oni nam ga taktički ubiju’, izjavio je Ćorić o Brkiću. Još se nije slegla prašina, a već je morao slično izjavljivati o sebi.
Medijima je naime odaslana anonimka kako bi bio obnovljen poznati slučaj presude iz 2010. kojom je glavni tajnik HSP-a AS bio osuđen na deset mjeseci uvjetno jer se u nekoj zavrzlami oko krađe lokalnih mandata u Požegi mašio krivotvorenja javne isprave. U anonimnom pismu stoji da je u rutinskom izjašnjavanju pred sudskom daktilografkinjom Ćorić bio zaveden kao vlasnik više stručne spreme, iako je u saborskoj imovinskoj kartici ponovno misteriozno postao završeni srednjoškolac. Ćorić je novinarima naredio da presudu Općinskog suda u Požegi imaju zaboraviti jer se ista ionako po zakonu nakon određenog vremena briše iz sudskog registra. Portalu Index.hr odgovorio je da ga maltretiraju po uzoru na bivši jugoboljševički sustav. Spektakularne tučnjave po ulicama i skupštini Požeško-slavonske županije, koje su se događale u toj aferi, nije spominjao.
Osvrnuo se Ćorić i na najnovije, anonimne i neutemeljene optužbe. Objasnio je da je neka budala na sudu krivo shvatila njegovu izjavu o dvogodišnjoj srednjoj školi u Iloku i pohađanju ‘dopisne škole na Kennedyjevom trgu u Zagrebu’, što bi, izvjesno, trebala biti Treća ekonomska škola koja vrši obrazovanje odraslih. ‘Kome god dam otpusno pismo, taj navali na mene’, izjavio je nesretni Ćorić, upirući prstom u HSP-ovce koje je putem slučajno izbacio iz pravaškog vagona.
Ćorić se nedavno proslavio i tezom da bi vojni rok svakako trebalo uvesti zbog priljeva izbjeglica i opasnosti od Srbije, susjedne vojne velesile koja pod okupacijom drži Šarengradsku adu. Na taj način, objasnio je Ćorić, besposličare bi se maknulo od kladionica, droge, alkohola i ‘poslije šest mjeseci vojnog roka dobili bismo čvrste, stabilne muškarce, spremne preuzeti odgovornost za stvaranje obitelji’. Poput njega i kolege Ivana Tepeša.