Pedesetak pripadnika antifašističkih udruženja, u nedjelju 17. novembra, obilježili su 83. godišnjicu diverzije grupe 25 kordunaških partizana pod vodstvom Većeslava Vece Holjevca. Oni su 1941. godine, preobučeni u domobranske uniforme ušli u okupirani Karlovac u kojem je tada bilo više desetaka hiljada neprijateljskih vojnika sa ciljem da iz bolnice izvuku i spase sekretara Mjesnog komiteta KPJ/KPH za Karlovac Marijana Čavića Grgu.
Samu ideju i akciju je osmislio Holjevac, a glavna koordinatorica u Karlovcu je bila Nada Dimić. Akcija nije uspjela jer su ustaše iz bolnice teško ranjenog Čavića prevezli na ispitivanje u policiju gdje je preminuo od posljedica premlaćivanja. Tako su partizani ušli u bolnicu i vidjevši da tamo nema Čavića, planirali se istim putem vratiti na Kordun, preko starog drvenog mosta na Korani. Tu je došlo do puškaranja i teško je ranjen omladinac Ivica Gojak (19) koji je preminuo u obližnjoj šumi Štrekovac.
Vijenci su položeni na spomeniku Ivici Gojaku na drvenom mostu na Korani i pod bistu najmlađem narodnom heroju i generalu Veci Holjevcu. Položili su ih kćerka Tatjana Holjevac, delegacija antifašista Karlovačke županije te srpski dožupan Dejan Mihajlović i Anto Nobilo, odvjetnik porijeklom iz Karlovca. On je kod Gojakova spomenika rekao da su 22 partizana bili rođeni Kordunaši te su pokazali da je Njemačka vojna sila ipak ranjiva, a o akciji su izvijestili Radio Moskva i Radio London. Prisutnima se obratio i srpski dožupan Dejan Mihajlović.
U centru grada, kod Holjevčeve biste, govorio je povjesničar prof. Ivo Goldstein. On je istakao sve ono što je Veco uradio za Karlovac i Zagreb čiji je gradonačelnik bio 11 godina te je grad proširio preko Save. Ovaj događaj Goldstein smatra vrlo važnim i značajnim. Podsjetio je da je njegov otac Slavko napravio scenario za poznati film Signali nad gradom, koji govori o Vecinoj akciji, čiji je režiser bio Žika Mitrović i da je to bila prva filmska uloga Velimira Bate Živojinovića.